
Tišina ispred javnog servisa
Studenti koji 13. dan blokiraju zgradu Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu, odali su i danas šesnaestominutnom tišinom počast nastradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Studenti koji 13. dan blokiraju zgradu Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu, odali su i danas šesnaestominutnom tišinom počast nastradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Aleksić izjavio je danas da je raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora jedino rešenje za izlazak iz društveno-političke krize i poručio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i njegovom režimu da izađu na crtu pobunjenom narodu Srbije, pokažu većinu i dokažu snagu o kojoj stalno pričaju.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas da je policija uhapsila pakistanskog državljanina W. A. (30) zbog sumnje da je tokom aprila u dva navrata ukrao novac iz crkve Svetog Ilije na teritoriji beogradske opštine Zvezdara.

Studenti koji blokiraju zgradu Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu, odali su i danas počast žrtvama pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Generalni direktor Telekoma Srbije Vladimir Lučić govorio je u emisiji na televiziji Informer o aktuelnim odnosima sa United Grupom, situaciji oko kanala N1 i Nova S, kao i širem kontekstu razvoja tržišta kablovskih i medijskih usluga u Srbiji.

Snimanje treće sezone domaće serije "Senke nad Balkanom" je počelo i planirano je da traje do kraja leta na lokacijama u Srbiji, Hrvatskoj i Francuskoj, saopšteno je danas.

Grupa od 80 beogradskih srednjoškolaca danas je iz parka Ušće u Beogradu biciklima krenula u Novi Sad, gde je za sutra zakazan veliki protest srednjoškolaca iz cele Srbije.

Na Jevrejskom groblju u Beogradu danas je, povodom Jom Hašoa, Dana sećanja na žrtve Holokausta, održan komemorativni skup, saopštila je Jevrejska zajednica Beograda.

Telekomu Srbija oduzeta je dozvola za izdavanje elektronskog novca, vidi se u rešenju koje je donela Narodna banka Srbije. Rešenje je doneto 10. aprila, a objavljeno je danas u Službenom glasniku. Naime, samo preduzeće Telekom Srbija je dopisom od 26. marta 2025. obavestilo NBS da namerava da prestane sa poslovanjem institucije elektronskog novca u okviru Telekoma Srbija. Odnosno da planira da prestane sa izdavanjem elektronskog novca i pružanjem platnih usluga za koje mu je data dozvola.