
Priznanje Zrenjaninskom muzeju
Narodni muzej Zrenjanin dobitnik je ovogodišnjeg priznanja "Mihailo Valtrović" za najbolji muzej u 2024. godini, saopštilo je danas Muzejsko društvo Srbije.

Narodni muzej Zrenjanin dobitnik je ovogodišnjeg priznanja "Mihailo Valtrović" za najbolji muzej u 2024. godini, saopštilo je danas Muzejsko društvo Srbije.

Gradsko veće Milana odobrilo je rano jutros prodaju stadiona San Siro i okolnog zemljišta Interu i Milanu, što omogućava tim fudbalskim klubovima da nastave svoj projekat rušenja većeg dela postojećeg stadiona i izgradnje modernijeg i novog.

Američki predsednik Donald Tramp saopštio je danas da će uvesti carine od 100 odsto na sve filmove koji su snimljeni u inostranstvu, prenosi Rojters.

Društvene mreže su prepune instrumenata za nadzor, a takvo nadgledanje društvenih mreža na kojima mnogi ljudi izražavaju svoje političke stavove je u vremenima sve veće ideološke cenzure opasno, ocenio je Albert Foks Kan, osnivač američke nevladine organizacije Stop koja se bori za pravo građana na privatnost.

Otvaranjem izložbe "Biserje Bošnjaka" i svečanom akademijom u Kulturnom centru, u Novom Pazaru danas počinje obeležavanje Dana Bošnjaka u Srbiji.

U Beogradu je danas na Trgu republike otvoren sedmi festival hrane i vina "Good Food & Wine", na kom učestvuje više od 50 izlagača, a dodeljene su i nagrade za najbrend u kategorijama pića, hrane, prirodne kozmetike.

Potvrdu monstruoznosti stradanja u sistemu logora Jasenovac pruža činjenica da ni najmlađi nisu bili pošteđeni. Naprotiv, masovna smrt dece u Jasenovcu postala je jedan od najpotresnijih simbola tragedije Drugog svetskog rata.

Davno, 14. oktobra 1892. godine, Beograd je dobio svoj prvi tramvaj. Tada je u glavnom gradu Srbije prvi put zazvečala šina, a kočije koje su do tada vukli konji počele su da se povlače pred novim prevoznim čudom – tramvajem na električni pogon.

Na konferenciji Digital 2025, održanoj u Privrednoj komori Srbije, vodeći predstavnici telekom industrije regiona govorili su o digitalnim trendovima, razvoju novih tehnologija i budućnosti telekomunikacionih usluga. Među panelistima na diskusiji pod nazivom "Dan posle sutra", bila je i Natali Delić, izvršna direktorka za strategiju i digital u kompaniji Telekom Srbija, koja je istakla da je 2025. godina veoma važna za državnog telekom lidera.