Pretraga
Logo
OGLASIPromotional banner

Pet osoba poginulo u eksploziji bombe tokom molitve u džamiji

Podeli vest

Screenshot

Pet osoba poginulo je u severoistočnom nigerijskom gradu Majduguriju sinoć u eksploziji bombe tokom molitve u džamiji, saopštila je policija.

Policija je dodala da je 35 osoba povređeno u napadu koji je, kako je navela, verovatno samoubilački napad.



"Preliminarna istraga ukazuje na to da je moguće da se radi o samoubilačkom bombaškom napadu na osnovu pronalaska delova, kako izgleda, samoubilačkog prsluka i prema zabeleženim izjavama svedoka, dok se istraga nastavlja da se ustanovi tačan uzrok i okolnosti", rekao je u saopštenju portparol policije nigerijske države Brono.

On je rekao da policija pretražuje ceo kraj u potrazi za sekundarnim napravama.

Ovaj bombaški napad najnoviji je u nizu u nemirnoj severnoj oblasti Nigerije gde se ta zemlja bori protiv više oružanih grupa uključujući Boko Haram i njegovu otcepljenu grupu Islamska država u zapadnoafričkoj provinciji, između ostalih. Nekoliko hiljada osoba je ubijeno a milioni su raseljeni od 2009. godine, prema Ujedinjenim nacijama.

Nijedna grupa nije preuzela odgovornost za napad, ali upotreba bombaša samoubica se vrlo često pripisuje Boko Haramu, islamističkoj militantnoj grupi koja je ranije preuzela odgovornost za brojne takve napada širom severoistoka zemlje.

Analitičari kažu da se Boko Haram manje odlučuje za napade bombaša samoubica, ali da i dalje ima kapacitete da pokrene takve napade. U julu 2024. trostruki samoubilački napad na venčanju u državi Borno nagovestio je da se ova militantna grupa ponovo vratila tom metodu borbe.

Podeli vest

Banner img

Povezane vesti

Banner img
;