
Večeras blokada raskrsnica
Blokada 30 raskrsnica u Novom Sadu, koju organizuju zborovi građana i studenti, počeće danas u 18 časova i trajaće 15 minuta.

Blokada 30 raskrsnica u Novom Sadu, koju organizuju zborovi građana i studenti, počeće danas u 18 časova i trajaće 15 minuta.

Javno komunalno preduzeće "Vodovod i kanalizacija" iz Novog Sada saopštilo je danas da će, zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži, potez od Suvoborske do Dunavske ulice, uključujući i okolne, biti bez vode od osam do 16 časova.

Povodom stogodišnjice rođenja Branka V. Radičevića, izdavačka kuća Pčelica ponovo je objavila njegov roman „Učeni mačak”, delo koje na nežan i duhovit način govori o važnosti prijateljstva, ličnog razvoja i psihološke otpornosti – tema koje su danas ključne za očuvanje mentalnog zdravlja, posebno kod dece i mladih.

Sekretarijat za zaštitu životne sredine grada Beograda doneo je rešenje kojim se utvrđuje da nije potrebna izrada studije o proceni uticaja na životnu sredinu za projekat postavljene bazne stanice mobilne telefonije na objektu hotela „Crowne Plaza” u Novom Beogradu.

Upravnica klinike za anesteziju, intenzivnu terapiju i terapiju bola Kliničkog centra Vojvodine Teodora Tubić izjavila je danas da je jedina preživela žrtva pada nadstrešnice na novosadskoj železničkoj stanici Teodora Martinko van životne opasnosti i da je očekuje rehabilitacija.

Studenti iz Srbije koji trče štafetni ultramaraton do Brisela krenuli su jutros iz Liježa ka glavnom gradu Belgije, gde bi trebalo da stignu večeras oko 18 časova.

Predstava „Čekaju kišu“ imaće beogradsku premijeru 17. maja, u 20 časova, u KPGT-u (Radnička 3, stara Šećerana).

U Beogradu je održan stručni skup, povodom lansiranja inovativnog biološkog leka koji donosi potpuno novi pristup u lečenju teške astme. Organizator skupa bila je farmaceutska kompanija AstraZeneca, koja više od pola veka razvija terapije za bolesti disajnih puteva i aktivno je prisutna i na tržištu Srbije, piše eKlinika.

Učesnici protesta predškolskih radnika, koji je počeo na Trgu republike u Beogradu, danas su šesnaestominutnom tišinom odali počast žrtvama pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.