
Kako dresirati svog zmaja
Podeli vest

Nakon uzbudljive, dinamične i originalne IMAX premijere koja je održana u subotu u bioskopu Cineplexx Galerija , igrana porodična avantura „KAKO DA DRESIRATE SVOG ZMAJA“ (HOW TO TRAIN YOUR DRAGON) stigla je na repertoar svih bioskopa!
Vikend za nama obeležili su moćni zmajevi, hrabri ratnici, mnogo smeha, dobre muzike i iskustvo koje će mališani dugo pamtiti.
U holu bioskopa prisutni mališani, ali i odrasli, imali su priliku da postanu deo očaravajućeg sveta, da nauče mnogo toga o vitezovima, zmajevima i drevnim borilačkim veštinama.
Zahvaljujući prijateljima iz udruženja Svebor, dečaci i devojčice imali su priliku da se bore sa hrabnim oklopnicima, ali i nauče mnogo zanimljivih i interesantnih stvari o zmajevima iz naše mitologije.
Kreativne, likovne radionice kao i uvek privukle su pažnju mališana, a pravljenje štitova ih je posebno oduševilo.
A svu radost koju su tog dana mogli da osete, kao i nova znanja i iskustva koja su stekli, prisutni su podelili sa sjajnom ekipom glumaca koja je učestvovala u sinhronizaciji filma.
Početak premijerne projekcije pratio je naklon glumačke ekipe koja je dočekana pokličima i gromoglasnim aplauzom, a utisci nakon filma su puni oduševljenja i pozitivnih reči.
Zato ne propustite priliku da sa porodicom odete u omiljeni bioskop i budete deo epske avanture koja budi emocije i mami osmeh na lice! Od nedelje 8. juna, film „KAKO DA DRESIRATE SVOG ZMAJA“ prikazuje se u odabranim bioskopima a od 12. juna je na redovnom repertoaru i to u sinhronizovanoj i titlovanoj verziji.
Kreativac i vizionar koji stoji iza voljene trilogije studija Drimvorks Animejšn, koji je tri puta nominovan za Oskara i osvojio nagradu Zlatni globus, Din Debloa, ovoga puta osmislio je igranu verziju filma KAKO DA DRESIRATE SVOG ZMAJA i redefinisao popularnu franšizu.
Na nepristupačnom ostrvu Berk, gde su Vikinzi i zmajevi generacijama živeli kao ljuti neprijatelji, Štucko (Mejson Tems, Crni telefon) stoji po strani. Iako je inovativan i sin je poglavice Stoika Velikog (Džerard Batler, koji ponovo pozajmljuje glas ovom liku iz animirane franšize), Štucko je zanemaren. Međutim, on prkosi vekovnoj tradiciji i postaje prijatelj sa Bezubim, strašnim zmajem Noćne furije.
Njihova neverovatna veza otkriva pravu prirodu zmajeva, čime će se uzdrmati i sami temelji vikinškog društva.
Sa hrabrom i ambicioznom Astrid (Niko Parker, nominovana za nagradu BAFTA) i čudnim seoskim kovačem Goberom (Nik Frost, Snežana i lovac) na njegovoj strani, Štucko se suočava sa svetom koji razaraju strah i nerazumevanje.
Iznenada, pojavljuje se drevna pretnja koja ugrožava i Vikinge i zmajeve i Štuckovo prijateljstvo sa Bezubim postaje ključ za stvaranje nove budućnosti.
Zajedno, oni će morati da krenu krhkim putem ka miru, uzdižući se izvan granica svojih svetova i dajući novi smisao onome što znači biti heroj i vođa.
Film KAKO DA DRESIRATE SVOG ZMAJA je deo Programa filmova snimanih za IMAX, koji filmskim stručnjacima nudi mogućnost korišćenja IMAX tehnologije i pomaže im da stvaraju filmove koji će publici širom sveta pružiti jedinstveno bioskopsko iskustvo.
Inspirisana serijalom bestselera Njujork tajmsa, koje je napisala Kresida Kovel, Drimvorksova franšiza Kako da dresirate svog zmaja osvojila je srca gledalaca na celoj planeti, osvojila četiri nominacije za Oskara i zaradila više od 1,6 milijardi dolara na bioskopskim blagajnama.
Sada, zahvaljujući fenomenalnim specijalnim efektima, Debloa svoju voljenu franšizu transformiše u igrani spektakl koji zaustavlja dah i oživljava, uz zapanjujući realizam, epske avanture Štucka i Bezubog, dok otkrivaju pravo značenje prijateljstva, hrabrosti i sudbine.
U našim bioskopima film će se prikazivati sinhronizovano i titlovano, u 2D, 3D, 4D, Mx4D i IMAX formatima.
Podeli vest