
Američke sankcije NIS-u stupile na snagu
Naftna industrija Srbije (NIS) saopštila je jutros da toj kompaniji nije produžena posebna licenca Ministarstva finansija Sjedinjenih Američkih Država

Naftna industrija Srbije (NIS) saopštila je jutros da toj kompaniji nije produžena posebna licenca Ministarstva finansija Sjedinjenih Američkih Država

Prvi ulazak građana Srbije u države Šengenske zone trajaće od tri do pet minuta duže po osobi u odnosu na dosadašnju proceduru prelaska granice od 12. oktobra

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije saopštilo je da od 12. oktobra 2025. počinje postepena primena novog sistema ulaska/izlaska (entry/exit system – EES) Evropske unije (EU), koji se odnosi na sve osobe koje nisu državljani članica EU i nemaju regulisan boravak u zemljama "Šengen zone".

Na konferenciji Digital 2025, održanoj u Privrednoj komori Srbije, vodeći predstavnici telekom industrije regiona govorili su o digitalnim trendovima, razvoju novih tehnologija i budućnosti telekomunikacionih usluga. Među panelistima na diskusiji pod nazivom "Dan posle sutra", bila je i Natali Delić, izvršna direktorka za strategiju i digital u kompaniji Telekom Srbija, koja je istakla da je 2025. godina veoma važna za državnog telekom lidera.

Šta ako nikada ne biste mogli da pušite iz prostog razloga što ne bi postojao način da, legalno, kupite cigarete? Ovo je ideja koja se vrzma u glavi zakonodavcima u više zemalja.

Načelnik Generalštaba Milan Mojsilović danas je na sastanku sa komandantima jedinica predstavio viziju Vojske Srbije od 2030. do 2050. godine, koja obuhavata modernizaciju, sprovođenje projekta "Digitalna armija", nastavak opremanja savremenim borbenim sistemima i veliko ulaganje u infrastrukturu za obuku i rad vojnika.

Naftna industrija Srbije podnela je Ministarstvu finansija Sjedinjenih Američkih Država novi zahtev za izdavanje posebne licence kojom se odlaže primena sankcija i omogućava nastavak operativnog rada kompanije i posle 29. jula, odnosno nakon isteka roka predviđenog prethodnom licencom izdatom 26. juna, saopšteno je danas.

Na teritoriji beogradske opštine Stari grad danas je počela primena novog modela zonskog parkiranja, koji podrazumeva naplatu parkiranja subotom do 22 sata, odnosno nedeljom od sedam do 14 sati.

U novoj studiji, istraživači sa Univerziteta Nortvestern (Northewestern) su uspešno potvrdili validnost teorije socijalne ravnoteže koju je Fric Hajder postavio pre skoro 80 godina.